Зміни магнітного поля Землі
18. травень, 2018 в 3:58,
Немає коментарів
Будь-яка людина, яка спостерігає за тим, що відбуваються в наші дні явища, пов'язані з глобальною зміною клімату на планеті, так чи інакше, але замислюється: по-перше, над причинами зростання числа і сили природних катаклізмів; по-друге, над можливістю довгострокового прогнозування природних стихій з метою допомоги суспільству. Адже сьогодні все частіше звучить інформація про входження людства в епоху глобальних природних катаклізмів. Існує можливість якщо не повного запобігання, то хоча б мінімізації наслідків глобальної зміни клімату на планеті?
Так як ми вже знаємо магнітне поле Землі – це природний «щит» планети від шкідливої для всього живого космічної та сонячної радіації. За фактом, якби Земля не володіла власним магнітним полем, то й життя, в звичному для нас вигляді, була б на ній неможлива. Напруженість магнітного поля Землі розподіляється неоднорідно і складає на поверхні в середньому близько 50 000 нТл і варіюється в межах від 20 000 нТл до 60 000 нТл.
Однак, спостереження показують, що магнітне поле Землі поступово слабшає, при цьому зміщуються геомагнітні полюси. На ці процеси впливають, в першу чергу, певні космічні фактори, хоча традиційна наука про них поки не відає і не враховує, безрезультатно намагаючись знайти відповіді в надрах Землі.